top of page

Çevrimiçi Sanat Dükkanı Polikrami


prismacolor

Polikrami, sanatı belirli bir noktadan yakalamış ve merakını sanat dallarına yönelten herkes için bir durak görevi görmektedir. Zihninizdekileri bir yüzeye aktarmak istiyorsanız ve bunu yaparken bir tarz oluşturmak gayeniz var ise Polikrami web sitesi sizin için biçilmiş kaftandır.


Bigpoint, Prismacolor (https://www.polikrami.com/prismacolor.html), Derwent gibi sanat meraklılarına başlangıçtan ileri seviyelere kadar alternatifler sunabilen markaların ürünlerin bünyesinde barındıran Polikrami, malzeme ihtiyaçlarınız karşılamak için hazır. Edineceğiniz ürünler sayesinde başlangıç seviyesinin zorlu süreçlerini rahatlıkla atlatabilir, kendinize olan güveninizi arttırabilir ve böylece yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.


Resim sanatı söz konusu olduğunda geleneksel bağlamda karakalem ile başlanılması önerilir. Karakalem ile belirli bir süre geçirdikten sonra, fırça aşamasına geçmek oldukça kolaydır. Zira el kasları kalem tutmaya adapte olduğundan, fırça tutuş biçimlerine de daha hazır hale gelir. Bu noktada Bigpoint’in 12’li dereceli kalemlerden oluşan setini edinebilirsiniz. https://www.polikrami.com/bigpoint-dereceli-kalem-12-li-metal-kutu.html?search=karakalem


Elbette ki karakalem ile başlamak gibi bir zorunluluğa sahip değilsiniz. Resim yapmaya ilgi duyuyorsanız ve fırça ile tuvale ya da çeşitli kâğıtlara istediklerinizi aktarmak istiyorsanız, sulu, akrilik ve yağlı boya ile de başlamanız mümkün. Ancak bunun için boyanın türüne göre fırça edinmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra yağlı boya için tuval, akrilik ve sulu boya için de standart resim kağıtlarına göre daha kalın ve boyayı tutan kağıt türlerinden edinmeniz gerekmekte. Bigpoint’in akla gelebilecek tüm renklerin olduğu akrilik ve yağlı boya koleksiyonu siz resim severler için Polikrami’de mevcut. Ek olarak yine Bigpoint’e ait 12’li sulu boya setini de deneyebilirsiniz.


Çizgi roman, illüstrasyon ve daha serbest tarzda resim yapmak istiyor ve boya ve fırça kullanmak yerine daha alternatif bir yöntem arıyorsanız, Prismacolor’un marker setlerine göz atabilirsiniz. Marker’lar su bazlı oldukları için her dokunuşta açıktan koyuya doğru tonlar elde edebilirsiniz. Karakalem ile oluşturduğunuz eskizleri detaylandırabilir hatta boyama kitaplarını istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Polikrami’de Prismacolor’un 12’li setinden tutun 156’lık setlerine kadar çeşit mevcuttur. Bu markörler ile klasik tarzda portre, manzara ve natürmort da çalışabilmeniz mümkün.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Google+ Basic Square
bottom of page